Jak mogę zarezerwać bilet lotniczy?

Rezerwacja biletu lotniczego odbywa się na ekranie "opcje podróży"

Ekran opcji podróży wyświetla szczegółowe informacje o przelocie:

- lotnisko wylotu i przylotu,

- czas podróży oraz liczbę i czas przesiadek,

- pełną cenę.

W następnym kroku należy uzupełnić dane.

Etap ten służy do uzupełnienia danych o pasażerach – należy w tym miejscu wpisać imiona i nazwiska pasażerów (bez znaków diakrytycznych), ich tytuły oraz daty urodzenia.

Uwaga: należy wpisać dokładanie takie same dane osobiste jakie widnieją w dokumencie tożsamości (paszport lub dowód osobisty), który zostanie użyty podczas odprawy na lotnisku.

Na tym etapie można także wybrać opcję zakupu ubezpieczenia podróżnego. Ponadto na ekranie opcji podróży należy wybrać formę płatności:

- płatność kartą kredytową,

- płatność przelewem.

Ponadto na ekranie opcji podróży pojawi się również możliwość określenia kilku innych szczegółów związanych z przelotem.

Linie rejsowe  - dają możliwość wyboru typu posiłku, który będzie serwowany na określonych trasach. 

Tanie linie lotnicze - w tym miejscu można wybrać ilość sztuk bagażu odprawianego do luku bagażowego samolotu (jest to tzw. bagaż rejestrowany) oraz istnieje możliwość zakupu nadbagażu (jeśli oczywiście jest dostępna taka opcja w danych liniach).

UWAGA: usługa przewozu bagażu rejestrowanego w tanich liniach lotniczych jest dodatkowo płatna.

Inne dostępne opcje podróży to np. pierwszeństwo wejścia na pokład, miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi itd. Wybór dodatkowych opcji podróży może podwyższyć cenę końcową biletu, gdyż zazwyczaj są to usługi płatne. Po wypełnieniu wszystkich pól należy kliknąć przycisk „Przejdź do płatności”, który przeniesie osobę dokonującą rezerwacji na ekran płatności.

 Podczas rezerwacji biletów lotniczych nie wolno używać znaków diakrytycznych, czyli ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż oraz ł. Imię i nazwisko na ekranie rezerwacji należy wpisać bez polskich znaków. Wszystkie linie lotnicze akceptują bilety wydane na imię i nazwisko z pominięciem liter diakrytycznych.

 

Aktualności

Bilety lotnicze - FAQ

Copyright © 2019 Bilety-Ostrowiec.pl