WIZZ AIR w 2013 roku przewiózł 13,5 mln. pasażerów

Linie lotnicze Wizz Air w 2013 roku przewiozły 13,5 miliona pasażerów. Jest to 12-procentowy wzrost w skali roku, przy średnim współczynniku obłożenia miejsc w samolotach o wartości 86 procent. Wizz Air obecnie posiada 45 samolotów typu Airbus A320. W 2014 roku zostanie dokupionych kolejnych 8 maszyn, które zostaną dostarczone przez firmę Airbus. W 2014 roku samoloty obsługiwać będą rozwijającą się siatkę połączeń, z uwzględnieniem nowych lotnisk we Lwowie, Krajowej, na Ukrainie i w Rumunii. Firma planuje w najbliższych miesiącach rozszerzenie oferty lotów z Warszawy, Bukaresztu, Budapesztu, Skopje, Sofii oraz Wilna.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: „Kontynuujemy wprowadzanie oferty niskokosztowych lotów na nowe rynki i planujemy działania mające na celu powiększanie bazy naszych klientów zarówno w Europie, jak i poza nią. Jesteśmy obecni w 35 krajach, obsługując połączenia na ponad 300 trasach. Oferujemy naszym klientom loty w atrakcyjnych cenach, dostępne niemal dla każdego oraz całą gamę dodatkowych produktów i usług. Dzięki temu tworzymy możliwość spersonalizowanego doświadczenia podróży dopasowanej do indywidualnych preferencji”.

W 2013 roku firma Wizz Air przewiozła w Polsce 4,3 miliona pasażerów i ogłosiła uruchomienie nowych połączeń z Warszawy do Korfu i Heraklionu, które będą uzupełnieniem polskiej siatki połączeń, która składa się obecnie z 83 tras.

 

Aktualności

Bilety lotnicze - FAQ

Polecane witryny

TANIE UBEZPIECZENIA OC
PORTAL RANDKOWY DLA SINGLI
UBEZPIECZENIA MAJĄTKOWE
TŁUMACZENIA OSTROWIEC
TANIE UBEZPIECZENIA TURYSTYCZNE

Copyright © 2019 Bilety-Ostrowiec.pl